ADOL.CZ

Vyplácí se ještě dražby nemovitostí? Souhrnné statistiky za rok 2018

February 15, 2019

Často slyším otázku zda se ještě vyplácejí dražby nemovitostí. Ať už investujete do čehokoliv, tak na chvíli zbystřete. Dnes se podíváme na souhrnné statistiky dražeb a aukcí za uplynulý rok 2018. Co vám mohu prozradit hned v úvodu, že za uplynulý rok bylo vyhlášeno 17.432 dražeb (aukcí) nemovitostí v odhadních cenách přesahujících 28 mld. Kč. V článku se mimo jiné dozvíte, v jakých regionech se vyplatí chodit na dražby, a které nemovitosti se vyplácejí nejvíce. 

Troufám si tvrdit, že nikdo v České republice nemá tak detailní přehled o dražbách a aukcích (dále jen dražby), jako máme v ADOLu. Přes 5 let zpracováváme data o dražbách a přes 2 roky sledujeme i výsledky dražeb. Pracují za nás nonstop roboti, kteří stahují data z internetu, ale celý úspěch naší služby stojí na tom, že již od roku 2013 stažené informace denně ručně třídíme, upravujeme, hledáme chybějící data a také sledujeme výsledky dražeb.

To nám umožňuje přinášet zákazníkům nejen přehled o všech nemovitostech v dražbách, ale často díky výsledkům mohou ještě výsledek zvrátit (předražek) nebo si v případě “nevydražené” nemovitosti mohou tuto hlídat a jsou upozorněni, na její další kolo.  (více o službě Monitoring dražeb zde...)

Odkaz na článek na blogu zde:

https://www.adol.cz/blog-vyplaci-se-jeste-drazby-nemovitosti-souhrnne-statistiky-za-rok-2018/