ADOL.CZ

Insolvence pro realitní investory – novinky od 1.6.2019, příležitosti, postupy, nástroje – Mgr. Martin Zástěra (video)

August 5, 2019

Investujete do nemovitostí a přijde vám na dražbách málo příležitostí? Objem vyhlášených dražeb rok od roku klesá a proto se někteří investoři soustředí více na zadlužené nemovitosti v exekucích nebo právě v insolvencích. Nicméně insolvenční proces není tak jednoduchý, jako koupě nemovitosti v dražbě. Navíc došlo novelou Insolvenčního zákona od 1.6.2019 k mnoha změnám. Změny se týkají nejen dlužníků, ale také právě potenciálních investorů.

Mgr. Martin Zástěra stál historicky na obou stranách... Pracoval pro insolvenčního správce, kde měl na starost správu dlužníků, ale také pomáhal dlužníkům s tím, jak na sebe insolvenci uvalit a jak zachránit maximum svého majetku. Martin na seminářích pro Adol už přes 2 roky učí investory nejen to, jak celý proces insolvence probíhá, ale také jak najít zajímavé investiční příležitosti. Vysvětluje, jaké jsou motivace jednotlivých účastníků insolvenčních řízení (věřitel, insolvenční správce, soud, dlužník, ostatní věřitelé), na jaké kroky by neměli investoři zapomínat, chtějí-li koupit nemovitost za lepší cenu.

Pokud se chcete o této problematice dozvědět více, určitě si rozhovor poslechněte. Mgr. Zástěra na skutečném příběhu z praxe například ukazuje, jak mohl investor vydělat na nemovitosti v insolvenci 2 mil. Kč. Navíc pokud si myslíte, že podáním návrhu na insolvenci ztrácíte možnost komunikovat s dlužníkem a koupit jeho nemovitost na přímo, tak se mýlíte. K tomu ještě zbývá dost času až do té doby než....

Více již najdete v rozhovoru...

Odkaz na video na Youtube:

https://youtu.be/88XeOoiqz5o

Odkaz na stopáž na blogu ADOL.cz:

https://www.adol.cz/blog-video-insolvence-pro-realitni-investory-novinky-od-1-6-2019-martin-zastera/