ADOL.CZ

Dražby nemovitostí, předkupní právo, námitky, zmaření dražby, financování - Petr Sefzig - OKdražby.cz (video)

April 29, 2019

Pokud se zajímáte o dražby nemovitostí, tak byste toto video měli vidět až do konce. Před kameru se mnou usedl Petr Sefzig, majitel a provozovatel portálu Okdražby.cz. Okdražby jsou jedním z největších elektronických dražebních portálů v České republice. Za rok se zde uskuteční 4-5000 dražeb movitých i nemovitých věcí. Tento dražební portál využívají desítky exekutorů ke konání exekutorských dražeb.

Petra Sefziga jsem vyzpovídal na několik zajímavých témat. Jedním z nich byly hypotéky a financování dražeb pomocí úvěrů. Prošli jsme také předkupní právo a dostali jsme se až k tomu, že předkupní práva mají v rámci dražeb různou "sílu". Neméně zajímavé pro mě bylo téma zmaření dražby v případě, kdy se dražitel "uklikne" nebo omylem přihodí nesmyslně vysokou cenu. Viděl jsem to již mnohokrát a Petr mi vysvětlil, proč není tak snadné, aby tento příhoz dražebník uznal za chybný.

V neposlední řadě jsme prošli různé tipy námitek, které můžete u dražby vidět. Proč jsou některé odhady nesmyslně vysoké a často staré.

Jak vidíte, vystřílel jsem na Petra spoustu otázek, na které mi trpělivě odpovídal skoro hodinu. Věřím, že některé z otázek napadly někdy i vás, ale běžně nemáme možnost se na všechno zeptat povolané osoby.

Odkaz na blog Adolu: