ADOL.CZ

Hrozí nám finanční krize? - Vladimír Pikora (video)

December 23, 2019

Hrozí nám finanční krize? Je dobré, když stát zasahuje do volného trhu, než aby nechal zkrachovat nefunkční společnosti? Je zdravé mít záporné úrokové sazby? Jak může ovlivnit realitní trh zastropování maximální výše nájemného v Berlíně? Můžeme něco podobného očekávat v České republice? Jak změní průmyslová revoluce 4.0 realitní trh?

Známý ekonom a spoluautor mnoha knih, Vladimír Pikora, přijal mé pozvání k rozhovoru, kde jsem mu položil mnoho otázek. Kromě výše uvedeného jsme diskutovali přicházející průmyslovou revoluci 4.0, o které píše ve své knize Robot na konci tunelu. Tato kniha mě přivedla na další témata, která jsou určitě zajímavá pro mnoho našich diváků. Jak se změní svět díky robotizaci? Ubydou pracovní místa a lidé přijdou o práci? Jakých profesí se robotizace dotkne nejvíce?

Dále mě zajímal realitní trh a pohled Vladimíra Pikory na to, jak blockchain a další moderní technologie změní tento svět. Budou ještě potřeba realitní makléři nebo zmizí jako makléři burzovní? Nahradí jejich práci také roboti a moderní technologie?

Více již v novém rozhovoru...

Odkaz na video: