ADOL.CZ

Jak kupovat a pronajímat byty - Pavel Řehulka (video)

July 8, 2019

Pavel Řehulka patří již dlouhé roky mezi úzkou skupinu lidí, kteří předávají své těžce nabyté zkušenosti s pronajímáním bytů dalším lidem. Myslím si, že jeho kurzy Jakpronajimatbyty.cz si kupují jak lidé, kteří teprve uvažují o první investiční nemovitosti, tak lidé, kteří se již řadu let v oboru pohybují. Pavel Řehulka ve svých kurzech mimo jiné vysvětluje jak si správně vybrat nájemníka, poskytuje klientům vzorové smlouvy apod. Nicméně mě spíše zaujal jeho přístup k celé problematice...

V rozhovoru jsme se věnovali několika tématům. To hlavní, co si odnáším z rozhovoru já, je myšlenka, že za většinu problémů, které jako pronajímatelé máme se svými nájemníky, si můžeme sami. Často je to laxním přístupem k některým maličkostem a postupům, jindy je to o psychologii a vztahu mezi nájemníkem a nájemcem. Poslechněte si celý rozhovor, aby tato myšlenka nebyla vytržena z kontextu. Samozřejmě, že dobrá nájemní smlouva a dodržování zákonných pravidel, je základním předpokladem úspěchu, ale může se vám snadno stát, že pokud se spolehnete čistě na smlouvy, nebude to stačit.

Pavel Řehulka mimo jiné zajímavě přirovnává pronajínámí bytů k poskytování úvěrů a pronajímatele přirovnává k bankám. Stejně jako si banka prověřuje svého klienta, měl by si i nájemce prověřit svého nájemníka. Momentem poskytnutí úvěru / v případě pronájmu předání klíčů, ztrácí banka/pronajímatel "moc" nad danou věcí a za delší konec provazu často tahá protistrana. Poslechněte si, jak by v ideálním případě mělo pronajímání bytů probíhat.

Stopáž videa s popisem témat najdete přímo na blogu ADOLu:

https://www.adol.cz/blog-video-jak-kupovat-a-pronajimat-byty-pavel-rehulka/