ADOL.CZ

Jak na developerské projekty a prodej bytů - Eliška Volánková - Elvo property (Video)

May 27, 2019

K dalšímu rozhovoru jsem pozval Elišku Volánkovou z Elvo property, která se zabývá již několik let developmentem. Kromě běžné realitní činnosti vyhledává převážně starší rodinné nebo bytové domy, které následně rekonstruuje a jednotlivé byty nabízím koncovým zájemcům. Jak najít vhodnou nemovitost, jak spočítat reálnou návratnost, jak takový developerský projekt připravit, zafinancovat a hlavně realizovat? To jsou otázky, které napadají mnoho investorů na realitním trhu a málokdo se s vámi o své zkušenosti podělí.

Jste-li vlastník bytového domu, máte volnou půdu (myšleno půdní prostor) nebo pozemek na výstavbu rodinných domů, i vy si přijdete na své. Elišky jsem se zeptal, jaké vlastně existují možnosti, jak spolu developer a vlastník mohou spolupracovat. Znám případy, kdy developer hledá vhodné nemovitosti, ale majitelé nechtějí prodat. A naopak majitelé vlastní nemovitost, ale nemají peníze na výstavbu/nástavbu a hlavně jim chybí zkušenosti. Varianta se zde nabízí a jak to funguje v praxi Eliška prozrazuje.

Jste-li realitní makléř, který by rád pro developera pracoval? Zeptal jsem se Elišky Volánkové na to, v čem vidí přínos realitních makléřů. Jak může odborník znalý lokality pomoci s přípravou projektu, ale i s prodejem. Jaké jsou hlavní přínosy makléřů a jaké je nejslabší místo spolupráce? Je prodej starších rodinných domů a bytů, které makléři běžně realizují stejný, jako je prodej developerského projektu? V čem je to jiné a na co se často zapomíná?

Pokud Vás toto téma zajímá, podívejte se na nové video nebo si jej pusťte na cestách třeba jako Podcast.

Odkaz na stránka na Adol.cz, kde najdete stopáž k celému videu:

https://www.adol.cz/blog-video-jak-na-developerske-projekty-a-prodej-bytu-eliska-volankova-elvo-property/