ADOL.CZ

Jak se nezbláznit z pronájmu - JUDr. Oldřich Platil (video)

December 2, 2019

Pronájem nemovitosti, výběr správného nájemníka, zákonné povinnosti pronajímatelů i nájemníků, výpověď smlouvy i vystěhování neplatičů - to jsou věčná realitní témata. Někdo se s pronájmy pere sám, jiný využívá služeb správců nemovitostí. V poslední době se množí služby, které za určitý poplatek řeší problémy vlastníků. Vezmou si do správy vaši nemovitost, o pronajímání se kompletně starají a vám pak platí nájem snížený o svoji provizi. Jaká je dnes situace na trhu s nájemním bydlením a v čem jsou tyto služby výhodné pro vlastníky?  O tom jsem se bavil s majitelem realitní kanceláře a provozovatelem služby Renta365, JUDr. Oldřichem Platilem.

 

V rozhovoru, mimo jiné, řešíme právní problematiku pronájmů. Diskutujeme o povinnostech nájemníků i vlastníků nemovitostí, rozebíráme výhody a nevýhody nájemních smluv na dobu určitou i neurčitou, navyšování nájemného apod. Olda Platil v rozhovoru prozradil, že lidé často ve smlouvách používají nevymahatelné podmínky. Například kouření nebo chování domácích mazlíčků, nelze dnes nájemníkovi zakázat. Stejně tak zřízení trvalého pobytu. A jak je to s opravami a údržbou? Jakou opravu má nájemník právo požadovat po majiteli nemovitosti a co si musí zajistit sám?

JUDr. Platila jsem se také ptal na zkušenosti s neplatiči a přebíráním bytů. I přesto, že ve videu poskytuje tipy jak se neplatičů zbavit, tak uvedl, že přes 97% jejich nájemníků jsou lidé, kteří platí nájemné a dodržují své povinnosti. Přesto jsme narazili na to, že největším problémem vlastníků nemovitostí je to, že neumí řádně sepsat a doručit výpověď svému nájemníkovi. Jak správně postupovat se dozvíte v závěru videu.

Odkaz na stránku na blogu ADOL.cz se stopáží:

https://www.adol.cz/blog-video-jak-se-nezblaznit-z-pronajmu-judr-oldrich-platil/