ADOL.CZ

Matterport a 3D vizualizace - využití, výhody, ceny, realitní praxe - Václav Duben (video)

July 22, 2019

Před dvěma lety jsme jej neznali a dnes jsou Matterport a 3D vizualizace nemovitostí již na našem trhu zabydleny. Bohužel stejně jako u videoprohlídek platí, že je to nástroj pro pár desítek makléřů, kteří se snaží posouvat kvalitu této branže dopředu. Mnoho makléřů, ale i vlastníků nemovitostí, stále spoléhá na fotografie a nedovedou si představit, co jim Matterport a tato nová technologie umožňuje.

Protože mě toto téma samotného zajímalo, navštívil jsem v Humpolci Václava Dubna, který jako makléř pracuje v realitách 13 let a před nedávnem si také Matterport pořídil. Je navíc servisní partner této společnosti a přístroje do ČR dováží. Přišlo mi to jako zajímavé spojení, protože kdo jiný vám o nějakém produktu řekne víc, než ten, kdo jej používá ve své každodenní praxi.

Vašek Duben mi vysvětlil na co vše lze Matterport použít, jak funguje technicky a jakým způsobem prezentuje výsledky klientům. Pokud si myslíte, že jde 3D vizualizace okamžitě na realitní servery, mýlíte se. Navíc jsem pro vás zjistil, kolik Matterport stojí při pořízení, co si k němu musíte pořídit za příslušenství i to kolik stojí, zavoláte-li si na 3D vizualizaci externí firmu. Také se mi moc líbilo, že se mi Vašek nesnažil Matterport prodat a myslím, že jsme si ujasnili, kdy se realitní kanceláři nebo makléřům tento stroj vyplatí.

Více již v novém videu...

Odkaz na na blog, kde také najdete stopáž s tím, co kde ve videu najdete:

https://www.adol.cz/blog-video-matterport-a-3d-vizualizace-vyuziti-vyhody-cena-atd-vaclav-duben/ 

Odkaz na blog:
https://www.adol.cz/blog/