ADOL.CZ

Vyplatí se investovat do zemědělské půdy? Martin Cakl (video)

February 4, 2019

V rozhovoru jsem měl možnost vyzpovídat Martina Cakla, letitého investora do zemědělské půdy. Martin Cakl za posledních 7 let realizoval přes 2.000 nákupůzemědělské půdy. Obratově zde hovoříme o desítkách či stovkách milionů korun. Je skutečným odborníkem v této oblasti, který navíc své zkušenosti předává dalším lidem (seminář Orná půda - opomíjená komodita).

Martin se dostal do podnikání s půdou více méně omylem. O tom mi řekl hned v úvodu celého videa. Před 13 lety založil ADOLa jako první na trh přivedl službu "Monitoring soukromé inzerce", kterou dodnes využívají zejména realitní kanceláře. Při vývoji nového produktu pro investory bylo zapotřebí otestovat myšlenku, zda půjde investovat do zemědělské půdy. Martin se toho ujal a už u investic zůstal.

Mě osobně Martin překvapil tím, že průměrná výše investice (nákupu) do zemědělské půdy je 100-150.000,- Kč, takže to není pískoviště jen pro velké a bohaté investory. Co mě překvapilo ještě víc je zhodnocení, kterého je možné i po zavedení předkupního práva docílit.

Více toho ale již najdete v novém rozhovoru....